هاشمی بدون روتوش تخفیف
320,000ریال
198,400ریال
38 % تخفیف

هاشمی بدون روتوش تخفیف

ناشر :روزنه

هاشمی بدون روتوش» در بردارنده گفت‌وگوهایی با اکبر هاشمی رفسنجانی(-۱۳۱۳) در طول ۵ سال توسط فرشته سادات اتفاق‌فر عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد و دکتر صادق زیباکلام(-۱۳۲۷)، استاد دانشگاه تهران است.

در بخشی از مقدمه کتاب درباره شکل‌گیری و ساختار این کتاب می‌خوانیم:

طبق توافقات اولیه با آقای هاشمی قرار شد از دوران نوجوانی ایشان در زادگاهشان در روستای نوق کرمان و قبل از آمدن به قم در دهه ۱۳۳۰ شروع کنیم. اما همان‌طور که در مجموعه گفتگوها دیده می‌شود، این مسیر را نتوانستیم به صورت منظم انجام دهیم. بعضا به دلیل اتفاقات، جریانات و تحولاتی که در فاصله سال‌های ۸۴ ـ ۸۰ در کشور اتفاق می‌افتاد، روال تاریخی مورد نظرمان دنبال نشد و به جای آن موضوعات خاص روز محور گفتگوها قرار گرفت. نخستین گفتگوها در اسفند ۱۳۷۹ و آخرین آنها که در این مجموعه آمده در بهمن ۱۳۸۳ صورت گرفته. در طی این مدت مجموعا ۱۲ گفتگو در مدت زمانی قریب به بیست ساعت صورت گرفت.

با شروع سال ۱۳۸۴ و انتخابات ریاست جمهوری در آن سال، گفتگوها معلق ماند و موکول به بعد شد. در طی این فرصتی که پیش آمد به نظرمان رسید که آنچه تاکنون صورت گرفته می‌تواند در قالب یک مجموعه کامل به چاپ برسد. موضوع را با آقای هاشمی در میان گذاردیم و ایشان هم موافقت کردند. لذا قرار شد پس از چاپ این بیست ساعت گفتگو، مابقی کار را با آقای هاشمی ادامه دهیم.

می‌ماند ذکر این نکته که هیچ‌یک از ما شناخت قبلی و نزدیک از آقای هاشمی رفسنجانی نداشتیم. در طی این هفت سال هرچه بیشتر با مشارالیه آشنا شده و کار کردیم، علاقه، اعتقاد و بالاتر از همه احترام‌مان به ایشان اضافه شد.

امتیاز شما به محصول

اطلاعات بیشتر:

موضوع اصلی تاریخ ایران
موضوع فرعی --
نام مترجم خالی
سال چاپ 1395
قطع شومیز
وزن 0گرم
نوبت چاپ 1
شابک 9789651252846